top of page

Blog

Jak jsme to vlastně začali? Byli jsme 3 obyčejní kluci na střední škole, studovali náš obor a věnovali se našim koníčkům. Jednoho dne na hodině ekonomie, do naší třídy vstoupila učitelka s návrhem, který nás měl v budoucnu ovlivnit, a tak se také stalo. Navrhla naší třídě, že si můžeme vytvořit skupinky od 3 do 8 lidí a založit si studentskou firmu. Jednalo se o studentskou firmu, která se vztahovala k JA Czech, což je soutěž o studentskou firmu roku. Co to pro nás znamenalo? Že jsme si mohli vyzkoušet základy podnikání a zkusit si, jak to v dnešní době chodí, ale také jsme museli udělat několik úkolů a připravit se na soutěž, která se konala 12.04.2018. Chtěli jsme do toho jít, ale nevěděli jsme, co budeme vyrábět. Až Adama s Honzou trknul nápad, jak vyřešit dnešní problematiku lidí pracujících v kanceláří. Brigádně pracujeme v nejmenované firme v Praze jako montéři. Instalujeme nábytek do nových kanceláří, nebo přestěhováváme stávající. A přesně v práci jsme si všimli, jak tito lidé pracující v kancelářích nemají místo na svém stole, jak se jim špatně pracuje, jak složitě hledají své osobní věci a neví, kde co nechali.

Tímto směrem jsme se vydali a vymýšleli mnoho typů, druhů a možností nového výrobku. Po dlouhé době, jsme došli k závěru a věnovali jsme se jednomu našemu produktu s názvem „závěsný organizér“. Vývoj tohoto produktu trval necelých 5 měsíců, než jsme došli tam, kde jsme teď. Více o našem produktu v sekci „O produktu“.

Takhle to začalo, podepsali jsme smlouvu a společně vložili do firmy peníze a začali s výrobou našeho produktu. Vytvořili si webové stránky na doménu naší školy, vlastní vizitky, vyrobili 10 kusů organizérů a připravovali se na soutěž. Přípravy na soutěž byli velmi vyčerpávající, tlačil nás čas a my chtěli být připraveni co nejlépe. O našich úspěších si přečtěte v sekci „JA Czech“

Od ukončení soutěže, jsme se rozhodli v tom dále pokračovat a založit si opravdovou firmu. Bohužel jsme museli jednoho člena vyloučit, nebyli jsme s ním tak spokojení, a proto jsme si s ním o tom promluvili a opustil naši firmu. A poté jsme se do toho opravdu pustili, koupili si vlastní doménu, změnili webové stránky a přesunuli je na novou doménu. A v tu chvíli to přišlo, druhý člen, který opouští naši firmu. Zbyl už pouze jediný člen, který se již od začátku velmi snažil a do firmy vložil nejvíce času. Po dlouhé komuikaci s investorem, který mi měl převážně pomoci při rozjetí, jsme se domluvili a stanovili pravidla. V tuto chvíli se začíná firma teprve rozvíjet.

V budoucnu bychom rádi prodávali náš výrobek ve více barevných a velikostních provedeních. Prodávali do zahraničí a také prodávat více produktů, které by usnadnili práci i Váš život.

V jednoduchosti je síla! My jsme se jednoduchými stali. Pomáháme řešit velké problémy jednoduchými nápady. A v tom je naše síla.

bottom of page